A SÓ

A SÓ

AVAGY MILYEN ÉLETTANI HATÁSAI VANNAK A HIMALÁJA SÓNAK?

A SÓ HASZNÁLATÁRÓL NAGYON SOKAT OLVASHATSZ MOSTANSÁG, HISZEN ANNAK TÚLZOTT MENNYISÉGBEN TÖRTÉNŐ FOGYASZTÁSA UGYANÚGY NEM EGÉSZSÉGES, MINT A SOK CUKORNAK VAGY A LISZTES TERMÉKEKNEK. NAGYON SOK FÉLKÉSZ ÉS KÉSZTERMÉK, FŰSZERKEVERÉKEK, A PÉKÁRUK, DE MÉG A SZIMPLA KETCHUP ÉS MUSTÁR IS TARTALMAZ SÓT. EGYSZÓVAL A SÓT SZINTE MINDEN ÉLELMISZERBE “BELECSEMPÉSZIK”, ENNEK FÉNYÉBEN NEM NEHÉZ RÁJÖNNI, HOGY A NAPONTA ELFOGYASZTOTT SÓMENNYISÉG VALÓBAN NEM CSEKÉLY MÉRTÉKŰ, EZÉRT ÉRTHETŐ IS, MIÉRT ZENEGENEK ÓDÁKAT A SÓ NEGATÍV HATÁSAIRÓL.

A só az élet egyik legalapvetőbb eleme, amelyből tested is felépül. Só nélkül nem is létezhetnénk: a Föld éltető eleme, mely megtalálható a vérben, a tengerben és a szárazföldön egyaránt. A sóban található ásványi anyagok minden életforma számára nélkülözhetetlenek.

Ma már nagyon sokféle só közül választhatsz, a boltok polcain megtalálhatod az egyszerű asztali sótól kezdve a jódozatlan sóig annak számos változatát. A nagyszerű hír pedig az, hogy létezik egészséges só is.

AZ ASZTALI SÓ NEGATÍV HATÁSAI

Az asztali sónak csak negatív hatása van a szervezetre. A finomított só, amit asztali sónak vagy étkezési sónak hívnak, egy kilúgozott, minden ásványi anyagától megfosztott “melléktermék”. A nátriumon és klorid ionon kívül semmilyen más ásványi anyagot nem tartalmaz. (ezt tükrözi tulajdonképpen a képlete is: NaCl)

A reklámok, a média arról próbálnak meggyőzni minket, hogy a só még előnyösebb lesz, ha bizonyos halogénekkel (például jóddal, flouriddal) dúsítják. Azonban a jód és a fluorid csak veszélyessé teszi a nátrium-kloridot.

Az emberi szervezetnek természetesen szüksége van jódra és flouridra is a megfelelő működéshez, ám nem mindegy, milyen formában jut a szervezetbe. A sóhoz hozzáadott vegyületek mindegyike mesterséges, ami sajnos ezáltal több kárt okoz, mint amennyit használ. Szervezetünk a mesterséges jódot és a fluorid vegyületeket nem képes lebontani és felhasználni, vagyis nem tudnak hasznosulni. Ezek az anyagok ugyanis gyorsítják a nitrát termelését a gyomorban, mely a legagresszívabb rákkeltő anyagok közé tartozik.

Ráadásul az asztali sók sok esetben még tartósítószereket is tartalmaznak, többek között calcium-karbonátot, magnesium-karbonátot vagy aluminium-hidroxidot, melyek megakadályozzák, hogy a só kifejthesse pozitív hatásait. Az alumínium egy könnyű fém, ami felhalmozódik az agyban, melynek súlyos következményei (például Alzheimer–kór)  lehetnek. Az alumínium aláássa az idegi útvonalakat, így gátolva a gondolkodási folyamatokat.

A TISZTA, SZENNYEZŐDÉSMENTES SÓ AZONBAN ÉPPEN ELLENKEZŐLEG HAT, VAGYIS FEJLESZTI AZ AGYI FUNKCIÓKAT.

A természetben a sóban csak a természetben előforduló kalcium, kálium és magnézium található meg. Sóra pedig szüksége van a szervezetünknek, hiszen nélküle nem tudna tökéletesen működni. Ugyanígy szükség van a kalcium, kálium és magnézium természetes arányára is, hogy testünk felszívhassa és optimálisan hasznosíthassa ezeket az anyagokat.

himalája só egy egészséges alternatíva, melynek egyik igen nagy előnye, hogy lúgos hatással bír. A rengeteg savasító étel fogyasztása mellett sokszor nehéz megfelelő mennyiségű lúgosító ételt (zöldségeket főleg) fogyasztani, ennek tükrében nem mindegy, hogy például a főzéshez milyen sót használsz. Az eredeti himalája só pozitív hatásait pedig számos kutatás alátámasztja.

A himalája só egyfajta feldolgozatlan só, ami rengeteg nyomelemet tartalmaz, melyekre a szervezetnek szüksége van a megfelelő biokémiai működéshez. A só gyakran pirosas vagy rózsaszínű, egyes kristályok pedig áttetszőek vagy fehérek. A himalája sót–az asztali sóhoz hasonlóan-gyakran használják főzéshez,  de különböző fürdőkbe is beleteszik, hogy abban feloldódva fejtse ki a gyógyhatását.

A “Himalaya só” többmillió éves napfényt és energiát tárol magában. Az őstengerek kiszáradásakor keletkezett, több, mint 220 millió évvel ezelőtt. A Himalaya hegység rendkívüli nyomásviszonyai következtében a sót alkotó ásványi anyagok egyenleges, kristályos struktúrákba rendeződtek, melynek bioenergetikailag igen kedvező a hatása. A hegység kiemelkedésével a sóréteg a földfelszín közelébe került, így napjainkban körülbelül 400-600 méter mélységben található, a mai káros környezeti hatásoktól védetten, abszolút természetes formában.

Bányászata kézzel történik, így mentes minden ipari beavatkozástól. Még a bányászat után után is kézzel törik kisebb darabokra, megtisztítják, és a napon szárítják.

Egészséges táplálkozás és megfelelő lúgosító étrend esetén az ember igyekszik a megfelelő ásványi eredetű nyomelemeket pótolni. Ebben a himalája só nagy segítséget nyújt, mivel az egyetlen lúgosító só és csaknem az összes szükséges anyagot magában foglalja, ami az élethez szükséges: 84 féle ásványi anyagot tartalmaz!

A HIMALÁJA SÓ FELHASZNÁLÁSA:

  • főzésnél ízesítésre, mint ahogyan a hagyományos sót (a sót csak utólag, főzés után add hozzá, így megőrződik eredeti íze és kristályszerkezete sem károsodik)
  • külsőleg sófürdő, lábfürdő készítésére alkalmas, illetve sózokni, sóing is készülhet belőle,  (ezek a külső bázikus testápolás fontos elemei lehetnek)
  • oldat formájában orrüreg tisztítására is használható, leginkább náthás időszakban
  • sószappan formájában a testet dörzsölve kitűnő hidratáló, salaktalanító és narancsbőr elleni hatása van
  • meleg sópárnával fül-, derék, váll, hátfájást lehet enyhíteni vele
  • hatásos a herpesz ellen is
  • nagyon jó az izzadtságszag eltüntetésére a sószappan az alumíniumot tartalmazó káros golyós dezodorok helyett
  • sólámpaként remek hangulatot varázsol, s jó a színterápiára, levegő tisztítására, ionizálására is
  • sótégla formában is kapható, a lakásba beépítve levegő javítására is használják, valamint a talp alá téve méregtelenítőnek
  • létezik még vékonyabb sócsempe is,  ezen akár még halat is lehet sütni vagy grillezni.

A HIMALÁJA SÓ EGÉSZSÉGÜGYI ELŐNYEI :

  • szabályozza a vérnyomást, stabilizálja a szabálytalan szívverést
  • normalizálja a vércukorszintet
  • kiszűri a felesleges savat a test sejtjeiből, különös tekintettel az agysejtekre
  • a test sejtjeit energiával tölti fel, továbbá növeli az idegsejtek vezetőképességét, ezáltal meggyorsítja az információáramlást
  • biztosítja a szervezet számára szükséges ásványi anyagokat és nyomelemeket
  • javítja a tápanyagok felszívódását a bélrendszeren keresztül
  • megtisztítja a nyálkahártyát a különböző lerakódásoktól, baktériumoktól
  • kitisztítja az orrmelléküregeket
  • a szervezet számára antihisztaminként is működik
  • szabályozza az alvást, megőrzi a szerotonin és a maletonin mennyiségét
  • megszünteti a tartós, száraz köhögést
  • megakadályozza a köszvény és az ízületi gyulladás kialakulását
  • megelőzi a visszerek kialakulását
  • segíti a vesét a méregtelenítésben
  • stresszcsökkentö hatása van
  • segít fenntartani az izomtónust és az izomerőt
  • megállítja a felesleges nyáltermelést
  • erősíti a csont szerkezetét
  • megelőzi az izomgörcsöket
  • szabályozza az anyagcserét.

https://rblmanufaktura.com/product-category/sotermekek/

A himalaja só drágább, mint a közismert asztali só, konyhasó, azonban sokoldalúságának és jótékony élettani hatásainak köszönhetően megéri beszerezni! A himalája só tehát főzésre, sütésre is kiválóan alkalmas, egészségesebbé teszi az ételt és az életed, amit számos tudós és szakács is igazolt.

Share this post

Írja be a keresés kulcsszavait és nyomjon Entert

Kosár

Nincsenek termékek a kosárban.